پرده انرژی سیوینگ

پرده انرژی سیوینگ

پرده انرژی سیوینگ

پرده انرژی سیوینگ

یکی از تصمیماتی که هر گلخانه دار برای صرفه جویی در انرژی میگیرد، استفاده از تجهیزات گلخانه ای  است که باعث کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری میشود. یکی از این تجهیزات پرده انرژی سیوینگ است.

همه چیز در مورد پرده انرژی سیوینگ گلخانه

یکی از تجهیزات گلخانه، پرده انرژی سیوینگ است. که نقش بسیار مهمی در کاهش هزینه ها دارد. در اقلیم های سردسیر،هزینه های گرمایشی بارسنگینی بر دوش گلخانه داران اضافه می کند.

پرده انرژی سیوینگی که به درستی نصب شده ،می تواند قبض های گرمایش زمستان را تا ۵۰٪ و در بعضی موارد بیشتر کاهش دهد.

در هوای گرم تابستان نیز پرده های انرژی در صورت استفاده صحیح می توانند نیاز به برق ناشی از تهویه هوا را کاهش دهند و در هنگام پایین رفتن خورشید به حفظ درجه حرارت بالاتر در شب کمک کنند.

پرده انرژی سیوینگ

پرده ذخیره انرژی

پرده انرژی سیوینگ به سه روش در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند.

این پرده بین محصول و سقف و بعضی اوقات دیواره گلخانه قرار می گیرد تا از بین رفتن گرمای شبانه را در هوای سرد کاهش دهد.

۱- ابتدا یک لایه عایق هوا را بین پرده و سقف گلخانه به دام می اندازند. پرده باید محکم بسته شود تا هوای گرم را در فضای رشد به دام بیندازد. در غیر این صورت ، هوای گرم به “اتاق زیر شیروانی” خواهد رفت و از اثر بخشی آن می کاهد.

۲- پرده انرژی سیوینگ باعث کاهش فضای گلخانه می شود، این امر باعث میشود گلخانه سریعتر گرم شده و در هزینه گرمایشی صرفه جویی میشود.

۳- پرده انرژی سیوینگ با فن آوری بالا و نوارهای آلومینیوم بافته شده در آنها ، منعکس کننده اشعه مادون قرمزی است که از طریق گلخانه ، گیاهان و نیمکت ها به داخل گلخانه ساطع می شود.

از آنجا که ۷۰ تا ۸۰ درصد گرمایش گلخانه در شب اتفاق می افتد ، تولیدکنندگان می توانند با استفاده از پرده های حرارتی در شب صرفه جویی قابل توجهی در انرژی داشته باشند. برخی از گلخانه داران با استفاده ازپرده انرژی  ۳۰ تا ۵۰ درصد در قبض های گرمایش صرفه جویی کرده اند. البته این امر به مواد پرده ، دقت در نصب پرده ، آب و هوا و موقعیت گلخانه بستگی دارد. همچنین می توان از پرده های انرژی سیوینگ برای سایه زدن در تابستان استفاده کرد.

پرده دخیره انرژی

پرده انرژی سیوینگ

پرده انرژی سیوینگ به کنترل رطوبت گلخانه کمک می کند.

پرده انرژی سیوینگ به عنوان یک مانع فیزیکی در ورود هوای سرد عمل میکند، و می تواند با ایجاد هوای خنک تازه به تعادل رطوبت در گلخانه کمک کند، البته به شرطی که درست استفاده شود.

یادگیری نحوه کنترل پرده ها بسیار مهم است. به عنوان مثال اگر پرده بسته و سطح رطوبت گلخانه خیلی زیاد باشد، باز کردن پرده و پنجره ها به کاهش رطوبت کمک می کند.

از پرده انرژی سیوینگ می توان برای سایه اندازی در تابستان استفاده کرد.

انعطاف پذیری پرده انرژی باعث می شود تا گلخانه داران درتابستان برای سایه زدن استفاده کنند. با استفاده از سیستم پرده گلخانه ای خود برای تنظیم سطح نور و همچنین درجه حرارت، شما یک ابزار دیگر برای ایجاد محیط مناسب رشد برای محصول خاص خود دارید.

هنگام کار با تیم طراحی گلخانه خود برای چیدمان سیستم پرده گلخانه ، اطمینان حاصل کنید که این جنبه کنترل محیط را از دست ندهید و مناطق خود را بر اساس تفاوت هایی که محصولات زراعی شما نیاز دارند تنظیم کنید.

پرده انرژی سیوینگ

پرده ذخیره انرژی

 

پرده انرژی سیوینگ با کاهش نوسانات دمای روز گیاهان سالم تری تولید می کنند.

در روزهای زمستان  نوسانات دمایی زیادی در گلخانه ها داریم.این نوسانات باعث کاهش کارایی هیترها میشود و برهزینه نگهداری آنها تاثرگذاراست. این تغییرات سریع دما باعث استرس گیاهان شما نیز می شود. بنابراین با زمانبندی مناسب باز و بسته شدن پرده انرژی سیوینگ این تغییرات را به حداقل برسانید.

مزایای پرده انرژی سیوینگ:

  • افزایش دمای گلخانه در زمستان حدود ۳ تا ۶ درجه
  • کاهش دمای گلخانه در تابستان حدود ۴ تا ۷ درجه
  • صرفه جویی در مصرف آبیاری گلخانه
  • پرده حرارتی در تابستان با منعکاس کردن نورکارایی سیستم خنک کننده گلخانه را افزایش میدهد.
  • پرده حرارتی درزمستان با ممانعت از فرار گرما در گلخانه و آزادسازی گرما در طول شب باعث صرفه جویی در مصرف سوخت میشود.
  • جهت سایه اندازی گلخانه
  • کنترل نورورودی به گلخانه برای انواع گیاهان موجود و محافظت ازآنها در برابر نور شدید آفتاب.

پرده انرژی سیوینگ شرکت گرین بست پردیس با ۵۵% ذخیره انرژی توانسته سهم قابل توجه ای در تامین این محصول برای گلخانه داران کشور را داشته باشد.

عنوان