نایلون گلخانه

مزایا و معایب نایلون گلخانه

نایلون گلخانه

مزایای نایلون گلخانه:

نایلون گلخانه نسبت به پوشش‌های شیشه‌ای ارزان‌تر بوده و به خاطر سبکی نیاز به اسکلت‌های قوی ندارد و در نتیجه هزینه احداث اسکلت و فونداسیون کاهش می‌یابد.

هزینه اولیه احداث این گلخانه با توجه به نوع، جنس و ضخامت پلاستیک مصرفی در مقایسه با گلخانه شیشه‌ای حدود ۴۰% پایین‌تر است.نایلون های گلخانه  انعطاف ‌پذیری زیادی دارند و در نتیجه نصب این پوشش‌هابسیار راحت‌تر از پوشش‌های شیشه‌ای بوده و نیاز به قاب‌های نگه دارنده ندارند.

قابلیت هدایت حرارتی ضعیفی دارند و در صورت نداشتن سوراخ یا پارگی هزینه گرم کردن آنها تا حدود ۴۰% نسبت به گلخانه‌های شیشه‌ای پایین‌تر است.

اغلب نایلون های گلخانه نسبت به آب و بخار آب نفوذ ناپذیر بوده ولی به اکسیژن و دی‌اکسیدکربن نفوذپذیر هستند.

نایلون گلخانهمعایب نایلون های گلخانه:

عیب نایلون های گلخانه دوام کم آنهاست، چرا که اشعه ماورای بنفش خورشید باعث شکنندگی و تیرگی پلاستیک می‌شود.

استفاده از مواد مقاوم کننده ضد UV (اشعه ماورای بنفش) می‌تواند تا حدودی این عیب را مرتفع کند البته ناگفته نماند که بعضی از نایلون های گلخانه جدید تا چندین برابر مقاوم‌تر و ماندگارتر از شیشه هستند. نور عبوری از این نایلون ها  کمتر از پوشش‌های شیشه‌ای است و در اثر کهنگی و فرسودگی، میزان عبور نور به شدت کاهش می‌یابد.

نایلون های گلخانه رطوبت را در خود نگه می‌دارند و در نتیجه باعث شیوع بیماری‌های قارچی می‌شوند. عوامل جوی به خصوص تغییرات درجه حرارت باعث تغییر پذیری و انبساط و انقباض آنها می‌شود که این مسئله باید در زمان احداث سازه مد نظر قرار گیرد.

هنگام کشیدن نایلون گلخانه امکان پارگی آن در اثر برخورد به قسمت‌های نوک تیز اسکلت وجود دارد. اگر این نایلون ها محکم روی اسکلت کشیده نشوند در اثر وزش باد امکان جدا شدن و پارگی آنها وجود دارد.

امروزه انواع نایلون های گلخانه  ارزان قیمت و گران قیمت با جنس‌، ضخامت، رنگ و طول عمر متفاوت در بازار یافت می‌شوند که هرکدام خصوصیات و ماندگاری مخصوص به خود را دارند.

 

نایلون گلخانه گرین بست پردیس در عرض های مختلف و درصد یووی ها ی متفاوت آماده عرضه به گلخانه داران عزیز می باشد.

قابل ذکر است که شرگت گرین بست پردیس نماینده رسمی رخ پلاست در تهران می باشد.