تجهیزات گلخانه

هرس فلفل دلمه گلخانه ای

آموزش کشت گلخانه ای فلفل (قسمت اول)

فلفل یکی از محبوب ترین محصولات گلخانه ای است که در شرایط گلخانه ای می تواند به خوبی رشد کند. فلفل هایی که رشد آهسته ای دارند میوه بیشتری نسبت به دیگر محصولات گلخانه ای مانند گوجه، خیار و بادمجان و … دارند.برای این منظور از گلخانه هایی با فن آوری مدرن، از حرارت زیاد و کنترل گسترده بر شرایط آب و هوایی برای بهینه سازی محیط رشد استفاده می کنند. در چنین شرایطی فلفل با سرعت و بازده بالا رشد می کند، در محیط گلخانه از گونه های فلفل که تولید بیشتری دارند برای تولید میوه در فواصل بلند مدت استفاده می شود. در گلخانه های ساده تر با کنترل کمتر بر شرایط آب و هوایی، فلفل ها بیشتر دچار تنش می شوند. شرایط استرس زا قدرت گیاه فلفل را کاهش می دهد بنابراین در این شرایط باید گونه ای از فلفل را انتخاب کرد که در مقابل این تنش ها مقاومت داشته باشد. از تکنیک های صحیح تولید مثل داربست سبد و یا داربست های دیگر برای تولید در گلخانه های با فن آوری ساده در فواصل های کوتاه استفاده کنید.جهت آموزش کشت گلخانه ای فلفل تا پایان متن با ما همراه باشید.

  • تجهیزات گلخانهروش مستقیم

در این روش پس از تهیه بستر و بذر ها در ردیف هایی به فاصله ۷۰-۷۵ سانتیمتری کشت میشوند و فاصله بین بوته ها حدود ۴۰-۴۵ سانتینتر می باشد.دمای مناسب جهت جوانه زنی فلفل حدود ۲۰-۲۵ سانتینتر است

  • روش نشایی

بذر فلفل نسبت به گوجه فرنگی و بادمجان از جوانه زنی کندتری برخوردار است و همچنین به دمای پایین خاک برای جوانه زنی حساسیت بیشتری دارد،در بیشتر موارد پرورش نشا برای تولید این گیاه بر کشت مستقیم ارجعیت دارد.مدت زمان کاشت نشا جهت انتقال از خزانه به محیط کشت اصلی حدود ۶-۸ هفته می باشد.

شرایط محیطی مناسب کشت گلخانه ای فلفل

  • دما: دمای بهینه برای رشد فلفل دلمه رنگی گلخانه ای، ۱۵ الی ۳۵ درجه سانتی گراد می باشد و اگر دمای داخل گلخانه از ۳۵ درجه سانتی گراد فراتر رود، درنوک فلفل ها لکه های سوخته ظاهر میشود و همچنبن گل های بوته شروع به ریزش میکنند. همچنین زمانی که دمای گلخانه به کمتر از ۱۵ درجه سانتی گراد می رسد، برگ ها و غنچه فلفل دلمه ای شروع به ریزش و پوسیدگی ریشه ها اتفاق میوفتد.در آموزش کشت گلخانه ای فلفل دلمه ای سعی کنید که در طول روز دمای گلخانه را بین ۱۸ الی ۳۰ درجه و در شب نیز ۱۶ الی ۱۸ درجه نگاه دارید.دمای بهینه در زمان رویش، برای مرحله رشد رویشی و رشد و نمو ۲۱ الی ۲۳ درجه و در زمان مرحله زایشی زیر ۲۱ درجه می باشد.
  • نور: نور یکی ازعوامل موثر در پرورش فلفل دلمه رنگی گلخانه ای می باشد، جهت زود رسی و افزایش عملکرد میوه فلفل، به مدت ۱۶ ساعت در روز، مقدار ۱۲۵ میکرو مول بر متر مربع بر ثانیه، نور تکمیلی نیاز است.
  • دی اکسید کربن: دی اکسید کربن مورد نیاز گلخانه فلفل دلمه ای در حدود ۱٫۰۰۰ تا  ۱٫۵۰۰ پی پی ام می باشد.
  • رطوبت: در آموزش کشت گلخانه ای فلفل دلمه ای رطوبت را بین ۷۵ تا ۸۰ درصد تنظیم کنید. بیماری های قارچی و باکتریایی به دلیل رعایت نکردن میزان مطلوب رطوبت گلخانه به وجود می آید که علاوه بر بیماری های ذکر شده، ریزش گل ها نیز اتفاق خواهد افتاد.

دمای ۷ تا ۸ درجه سانتی گراد برای فلفل رنگی، و ۱۰ درجه سانتی گراد برای فلفل سبز با رطوبت نسبی ۹۰ درصد، دمای مناسب برای انبار کردن آن بوده و زمانی که فلفل رطوبت خود را از دست می دهد، رو به سفت شدن میوه می رود

بدشکلی در فلفل دلمه ای: در صورتی که بعد از ریزش گل، دمای گلخانه بصورت طولانی مدت مناسب گیاه نباشد و در حدود ۱۴ درجه سانتی گراد باشد، شاهد بد شکلی میوه خواهیم بود. که این مشکل را در ماه های سرد فصل زمستان نیز مشاهده می کنیم.

اگر فلفل شما ضخیم و به دو قسمت تقسیم شده، ناشی از رطوبت ۸۵ درصدی گلخانه، سردی هوای گلخانه در شب و یا آبیاری دیر هنگام بوته می باشد. و اگر شاهد تغییر رنگ میوه در زمانی که اندازه آن مناسب است نبودید، بدانید که میانگین دمای گلخانه در طول شبانه روز کم می باشد و باید دمای داخل گلخانه را نیم درجه افزایش داد.

اگر قبل از رسیدن کامل، میوه از بوته جدا شود، که این اتفاق ممکن است در اول دوره رخ دهد، بیانگر کوچک بودن برگ های اولیه و عدم توانایی آنها به تغذیه میوه، می باشد.افزودن مواد مغذی به گیاه فلفل باعث بارور شدن، سبز و سالم نگه داشتن گیاه می شود.عناصری نظیر کلسیم ، منیزیم ، گوگرد ، بور، کبالت ، مس ، آهن ، منگنز و روی مورد نیاز گیاه میباشد که کمبود هرکدام از این عناصر باعث بوجود آمدن استرس،تنش یا بیماری،آسیب پذیری گیاه توسط قارچ ها یا باکتری ها میشود که در نهایت باعث افزایش عملکرد محصول می شود.امروزه به وسیله کشت هیدروپونیک در هر دوره از رشد گیاه ،میتوان مواد مغذی را به راحتی در اختیار گیاه قرار داد و به همین دلیل عملکرد گیاه در کشت هیدروونیک افزایش می یابد.